Odwiedź mój kanał na YouTube


Stay Connected

5 inspirujących kobiet z internetów

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ja wiem, że każdy dzień powinien być dniem kobiet, ale jeśli mamy taki specjalny dzień jak dziś, to warto to szczególnie uczcić. Pomyślałem więc, że przedstawię wam kilka fantastycznych, inspirujących kobiet, które sam miałem okazję poznać, dlatego wiem o czym mówię 😉

Natalia – Pink Candy

To nikogo chyba nie zdziwi, ale osobą którą ogromnie podziwiam, jest moja żona. Natalia prowadzi kanał na YouTube dotyczący edukacji seksualnej. Od samego początku, gdy tylko pomysł wpadł jej do głowy, ogromnie jej kibicowałem i pomagałem jak tylko umiem, bo sprawy, którymi zajmuje się na kanale są ogromnie ważne i powinno się o nich mówić, zwłaszcza w czasach, gdy edukacja seksualna spychana jest na margines nauczania. Podziwiam ją za pracę i serce, które wkłada w swoje filmy, w posty na fejsie, grupie i pomoc ludziom, którzy się do niej zwracają. Za dobro, którym obdarza wszystkich wokoło, a także za talenty, które wciąż w sobie odkrywa.

Berenika – lepiejmyslec.pl

Bloga Bereniki czytam od niecałych dwóch lat, od pierwszej, przypadkowo przeczytanej notki o „Sekretnym życiu Waltera Mitty”, która idealnie oddawała to, co sam o tym filmie myślałem. Teksty Bereniki są cholernie trafne i mądre. Nie wiem jak ona to robi, ale są zawsze w punkt. I nie ma w tym ani grama przesady! Czytając jej słowa czasem mam wrażenie, że to moje własne myśli, tylko ogarnięte o wiele lepiej i ładniej, niż ja potrafiłbym to zrobić. Podziwiam w niej to, że tak skutecznie zachęca do myślenia, do ruszenia swoją mózgownicą, do zastanowienia się nad sobą i pracy nad samoświadomością. Powiem wam szczerze, że blog tej niesamowicie skromnej dziewczyny, to jedna z najbardziej wartościowych rzeczy, na które się kiedykolwiek natknąłem.

Basię poznałem na Blog Conference w Poznaniu w zeszłym roku, urzekła mnie wtedy, bijąca od niej, pozytywna energia. Potem gdy zajrzałem na jej bloga przekonałem się, że wcale się nie pomyliłem, bo jej słowa pełne są przebojowości i bijącej z nich ekscytacji. Basia pisze o podróżach, kulturze, o sprawach społecznych, ale jej najważniejsze teksty są o sprawach kobiet. O cielesności, samoakceptacji i miłości do samej siebie. I tak mi się coś zdaje, że Basia jeszcze sporo tym swoim blogiem w przyszłości namiesza!

Kasia jest mistrzynią w ograniczaniu. Dzięki niej poznałem ideę zero waste, czyli zero śmieci, która od jakiegoś czasu powoli drąży tunel w mojej świadomości. Kasia uczy w internecie na blogu, na kanale YouTubeowym a także w swojej książce życia w sposób less/zero waste, świadomości ekologicznej i zwracania uwagi na to, na co zwykle uwagi się nie zwraca, czyli na problem wytwarzania odpadów. Kasia jest ciepłą i szalenie sympatyczną dziewczyną, której daleko do ekologicznych radykałów. Najbardziej trafiły do mnie jej słowa, że w zmianie życia na bardziej eko liczą się nawet małe kroki, bo nawet niewielka zmiana nawyków czy myślenia, może coś w naszym świecie zmienić. Wystarczy wybrać bardziej świadomą drogę.

Werka – BillieSparrow

Werka prowadzi kanał Billie Sparrow na YouTube. Jest wiecznie uśmiechniętą i cholernie mądrą dziewczyną. Mimo swoich 20 lat, ogarnia życie lepiej niż 99% świata. Można się o tym przekonać oglądając jej filmy, choć ja przekonałem się o tym rozmawiając z nią osobiście chociażby na Blog Forum Gdańsk. Sama studiuje polonistykę, tworzy poezję, uczy się języka migowego. Tym migowym to mnie nawet zaraziła. To co w niej podziwiam, to pewność siebie, zaufanie w swoje możliwości i podchodzenie do życia bez spiny. Tym jaka jest pokazuje, że warto iść swoją własną drogą bez oglądania się na innych, bo jeśli coś sprawia ci radość, to jest to to, co powinieneś robić.

Kobiet, które mnie inspirują jest oczywiście znacznie więcej, trudno byłoby mi jednak je wszystkie tu wymienić, bo tekst pisałbym do jutra. Albo jeszcze dłużej. Kto wie, może kiedyś jeszcze o nich opowiem. Jednak na koniec chciałbym wszystkim wam drogie kobiety, życzyć byście pielęgnowały w sobie tą szczególną siłę, która sprawia, że jesteście dumne z bycia kobietami.

×